در حال بارگزاری ...

خوابگاه های پسرانه و دخترانه تهران جا

خوابگاه دخترانه چه قوانینی دارد ؟

خوابگاه دخترانه چه قوانینی دارد ؟

رزرو خوابگاه دخترانه ارزان قیمت در تهران

به جز اقامت در هتل و مهمانپذیر از دیگر گزینه های پیش روی شما خوابگاه های دخترانه هستند. خوابگاه‌های دخترانه را هم میتوان برای مدت طولانی مثلا یک ماه و هم برای مدت زمان کوتاهتری رزرو کرد. در زمان اقامت در خوابگاه شما در واقع یک تخت از اتاق را رزرو و یا اجاره می کنید و سایر امکانات اتاق و اقامتگاه را با سایرین به صورت اشتراکی با سایر افراد استفاده می‌کنید.

خوابگاه‌ها دارای تمامی امکانات هستند ولی این امکانات به صورت مشترک توسط تمامی افرادی که در خوابگاه مستقر هستند قابل استفاده است. حمام، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه از جمله امکاناتی هستند که مشترک هستند. اتاق برخی از خوابگاه های پسرانه دارای یخچال و تلویزین هستند.

 

خوابگاه و پانسیون تهران جا
خوابگاه و پانسیون تهران جا

قبل از اقامت در خوابگاه‌های دخترانه تهران بخوانید.

هزینه‌ای که شما برای اقامت در خوابگاه ها می‌پردازید در واقع هزینه اجاره تخت موجود در اتاق است و نه کل اتاق. در هریک از اتاق‌های خوابگاه تعدادی متفاوتی تخت وجود دارد که شما یکی از این تخت‌ها را به همراه امکانات مشترک خوابگاه اجاره و یا رزرو می‌کنید. ممکن است خوابگاه دارای اتاق‌های ویژه با تعداد اتاق کم و حتی یکنفره باشند. پس اگر استفاده از یک اتاق به صورت مشترک برای شما مناسب است خوابگاه پسرانه می‌تواند ارزانترین گزینه برای اقامت شما در تهران باشد.

نکته دیگر این است که تعداد تخت‌های موجود در هر اتاق از خوابگاه متفاوت است. متناسب با تعداد تخت‌های اتاق هزینه اجاره تخت نیز در خوابگاه متغییر خواهد بود. معمولا اتاق هایی با تعداد تخت بالا ارزانتر هستند و هرچه تعداد تخت‌ها کمتر باشد قیمت تخت بالاتر می‌رود. اتاقهای ویژه و یکنفره هم گرانترین اتاقهای خوابگاه‌های پسرانه هستند.

مقاله های مرتیط :  آدرس اقامتگاه های پسرانه تهران

یکی از مهمترین ویژگی های خوابگاه ها در تهران که حتما باید در نظر داشته باشید محدودیت ساعات رفت و آمد در این اقامتگاه هاست. پس اگر اقامت در خوابگاه‌های  پسرانه ارزان تهران  را انتخاب می‌کنید حتما به ساعت ورود خروج آنها دقت کنید تا ساعت رفت آمد و پذیرش خود را با خوابگاه هماهنگ کنید تا دچار مشکل نشوید. البته برخی از خوابگاه های دخترانه خودگردان تهران انعطاف بیشتری در ساعات ورود و خروج خوابگاه دارند. پس حتما قبل از رزرو قطعی خود از شرایط اقامت در خوابگاه ها و تناسب آن با نیازتان اطمینان حاصل کنید.


۱-برای سکونت در خوابگاه دخترانه به چه وسایلی نیاز داریم؟

کلیه لوازم و وسایل شخصی از جمله رختخواب (پتو، تشک، ملحفه، بالش و …) ، وسایل پخت و پز (کتری، قوری، قابلمه و….)

۲ ـ خوابگاه دارای چه امکاناتی است؟
یخچال، اجاق گاز، جارو برقی، اطو، تلویزیون ،ماشین لباسشویی،

خوابگاه و پانسیون تهران جا
خوابگاه و پانسیون تهران جا

 قوانین پذیرش و ثبت نام دختران :

۱- دانشجو حق واگذاری محل مسکونی خود را به دیگری ندارد ولی در صورت لزوم تعویض محل سکونت دانشجو با اجازه کتبی امور دانشجویی امکان پذیر خواهد بود.

۲- ساکنین خوابگاه موظفند هنگام تخلیه خوابگاه اموال و لوازم موجود در اتاق را که در بدو اسکان تحویل گرفته‌اند به همان نحو تحویل مسئول خوابگاه نموده همچنین کلید واحد مربوطه و کارت سکونت را به مسئول خوابگاه تحویل دهند در غیر ان صورت اجاره بهای خوابگاه تا پایان سال تحصیلی محاصبه می‌گردد.

خوابگاه و پانسیون تهران جا
خوابگاه و پانسیون تهران جا

 

شرایط ملاقات در خوابگاه دخترانه:

۱- سکونت مادر و خواهر دانشجو به عنوان میهمان با ارائه مدرک معتبر حداکثر دو مرتبه در هر نیمسال تحصیلی بلامانع است.

مقاله های مرتیط :  آدرس اقامتگاه های پسرانه تهران

۲- سکونت دانشجویان مؤسسه به مدت سه شب در هر ماه به عنوان میهمان بلامانع است.

۳-سکونت افراد غیر دانشجو و دیگر منسوبین دانشجویان ممنوع است.

بدیهی است مبلغ اجاره بهای مربوط به حضور میهمان مطابق قوانین از دانشجو دریافت گردد.

ظوابط و مقررات تاخیر و غیبت در خوابگاه دختران:

۱- دانشجو میتواند از شبها فقط در منازل خویشاوندان ساکن شهری که قبلاً مشخصات آدرس و نسبت آنها با دانشجو در فرم مربوطه قید شده و به تایید اولیای قانونی او رسیده است با رعایت سابر موارد اقامت نماید.

۲- دانشجو متقاضی موظف است علت خروج خود از خوابگاه را حداکثر یک روز قبل کتباً به مسئول خوابگاه اطلاع دهد و مشخصات خویشاوند خود را در فرم مربوطه ثبت‌نام نماید.

۳- در صورت عدم تطبیق در خواست دانشجو با مشخصات و آدرس بستگان مدیریت خوابگاه می‌تواند ضمن اطلاع رسانی به اولیای قانونی دانشجو برابر مقررات رفتار نماید.

۴- دانشجوی دختری که مایل باشد در ایام تعطیل به شهر های محل اقامت بستگان نزدیک خود مسافرت کند نیز مسئول موارد فوق الذکر می باشد.

۵- دانشجو پس از مراجعه به خوابگاه موظف است حضور خود را به مسئول خوابگاه اعلام نماید.

۶- در صورت غیبت یا تاخیرغیر موجه در ورود به خوابگاه دانشجو موظف است مدارک لازم مبنی بر موجه بودن غیبت یا تأخیر خود را به مسئول ارائه نماید. در چنین شرایطی است که لازم است خانواده دانشجو حداکثر ۲ روز بعد کتباً و یا حضورا به مسئول خوابگاه توضیح دهند.

۷- با دانشجویانی که ماهیانه بیش از سه مورد تاخیر در مراجعه به خوابگاه یا غیبت غیر موجه داشته باشند برابر مقررات انضباطی برخورد و نهایتاً دانشجو از خوابگاه محروم خواهد شد.

مقاله های مرتیط :  آدرس اقامتگاه های پسرانه تهران
هیچ دیدگاهی تاکنون ارسال نشده. اولین دیدگاه را ارسال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + پنج =